Karton Bardak Makinesi - KRC70

KRC70 Modelimiz ile aynı fiyatta olan ancak neredeyse %60 daha verimli olan KRC120 model yeni nesil yüksek hızlı makinemizi incelediniz mi? 

Her ne kadar KRC70 model makinemiz Türkiyenin en çok satan karton bardak makinesi olsa da gelişen teknolojimiz ile daha hızlı dinamik ve sağlam makineleri geliştirmeye devam ediyoruz. Koresan olarak siz değerli kullanıcılarımıza tavsiyemiz KRC120 modelimizi değerlendirmenizdir.

Bu tek taraflı PE kaplamalı kağıt bardak makinesinin kolay çıkarılabilir ve monte edilebilir parçaları nedeniyle kolayca temizlenebilir ve bakımı yapılabilir

Bardak oluşturmaya gelince, alt taban bıçaklarında sızdırma olmaması için ince ayarlanabilir makas bıçakları vardır. Özel kesim sayesinde kesim fireleri kolaylıkla atılabilmektedir.

Toplama haznesi dileğinize göre otomatik toplamalı olan fanlı sistemle de yapılabilmekte veya ekonomik çözümler için manuel hazne olarak da yapılabilmektedir.

Patentli taban dikiş sistemimiz geleneksel taban dikmelerine göre 5 kat daha derin ve kuvvetli dikmeler sağlamaktadır. Bu da sızdırma riskini en aza indirmektedir.

Alarm sistemi çok yönle olarak müdahele etmektedir. Kalıplarda boş bir üretim yakalanması veya yan kağıtların makine haznesine girmediğini fark eden sensörler makineyi durdurup alarm vermektedir.

Yan kağıtların yapıştırılmasından sonra hazneye düzen bardakları taban kağıdına yönlendirmek için bir robot kol kullanılmaktadır.

7/24 Sağlıklı ve verimle çalışılabilmesi için üç güçlü şaft ve iki yüksek kaliteli yay kullanılmaktadır.

Modern kam sistemi, dayanıklılık ve sağlamlık sunmaktadır. Piyasada makinemizi emsallerinden ayıran en önemli özelliktir. Uzun ömürlü bir karton bardak makinesi için kamlı sistem kullanılmalıdır.

Model KRC70
Üretim Kapasitesi 60-70 adet/dk
Karton Bardak Ölçüsü 2-9 oz
Hammadde(Rezidans) 150-210gr Tek taraflı pe
Hammadde(Ultrasonik) 150-350gr Tek taraflı pe
Elektrik 220V50Hz1faz/380V50Hz3faz
Güç 4-5KW
Net Ağırlık 1400Kg
Boyutlar 2200mm×1000mm×1500mm

KARTON BARDAK MAKİNE MODELLERİMİZ

Karton Bardak Maliyet Hesabı Nasıl Yapılır?

Her ölçüdeki bardağın maliyetini gramaj üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Biz bu yazımızda standart çay bardağı ölçüleri olan 5,7-7oz bardakların ortalama maliyetini yapacağız. 

 • Ortalama bir 5.7oz bardağın gramajı 3gr gelmektedir.
 • 1 ton kağıdı 5.7oz a kestiğimizde 351000 adet civarı bardak yan kağıdı elimize geçmektedir.

Karton Bardak Makinelerinde ortalama çay bardağı boylarında üretim yaparsak taban kağıdı tüketimi 20% civarlarında olacaktır.

Yani 1000kg rulodan kesilen yan kağıda(357000adet yan kağıt) gidecek taban kağıdı ortalama 200kg dır.

Not: Koresan Makine Ambalaj’a ait Baskı Kesim Makinesinin 5.7oz kesim kalıbına göre adetler belirtilmiştir. Diğer firmalarda adetler değişkenlik göstereceketir.

 • 1 ton yan kağıdı aldık. Yani 1000kg x 1,4usd = 1400usd + KDV
 • 200kg taban kağıdı aldık. 200kg x 1,4usd =  280usd + KDV
 • 1 ton yan kağıda baskı yaptık. 1000kg x 0,09usd = 90usd + KDV

Yani toplam giden tutar : 1400usd + 280usd + 90usd = 1770usd + KDV

Bu hesaplamada 1200kg toplamda kağıt kullanmış olduk. Elimize geçen karton bardak miktarı 351000 adet ortalama. 1 kolide 3000 Karton Bardak konulmaktadır Türkiyede. Yani 351000 / 3000 = 117 koli ürün elimize geçmiş oluyor. 

117 Koli için 1770usd + KDV giderimiz oldu.

1 Koli Kağıt Maliyeti: 1770usd / 117koli = 15,12usd + KDV şeklindedir. 

Not: KDV %18 şeklindedir Karton Bardak Hammaddesinde.

Karton Bardak Makinesi alırken dikkat etmeniz gereken temel başlıklar vadır.

 • Ölçü Belirlemek
 • Bütçe Belirlemek
 • Bardak Gramajı ve Kalitesini Belirlemek
 • Üretim için Zaman Tanıma

Bu başlıklar altında sebepler ve nedenleri sizlere kısaca açıkladığımız yazımızın tamamını okumak için alttaki linke tıklayabilirsiniz.

Karton Bardak üretimini tam olarak anlamak için bu linkteki Güney Kore’deki üretim tesisini izleyebilirsiniz. Burdaki tesis Kore’deki en büyük tesislerden birisidir. 50’den fazla karton bardak makineleri ile üretimin tüm aşamalarını kendileri gerçekleştirmektedir.

Türkiyedeki tesislerimizde çoğunlukla 4,5 makine ile üretim yapıp baskı kesim işlemlerimizi kendimiz yapmaktayız. 

ULTRASONİK

Ultrasonik Yapıştırmalı Karton Bardak Makinesi

KRC70 Model Karton Bardak Makinesi, farklı yapıştırma yöntemleri ile sipariş verilebilmektedir. Dilerseniz Karton Bardak Makinenizi yan yapıştırmayı ultrasonik özellikli sipariş edebilirsiniz. Ultrasonik yapıştırma ile yüksek gramajlı kağıtlarınızı rahatlıkla yapıştırabilirsiniz. Ayrıca ultrasonik özelliği sayesinde KRC70 model Karton Bardak Makinemiz 2oz ile 9oz arası ölçülerde üretim yapabilmektedir.

Kurulum ve Eğitim

Dilerseniz Gaziantep'teki tesisimizde gerekli eğitimleri 1 hafta boyunca ustalarımızdan bizzat alabilirsiniz. Ayrıca makinelerimizin kurulumunu yapıp, eğitimi yerinde vererek sizlere teslim ediyoruz.

Müşteri Hizmetleri

Hafta içi hergün müşteri hizmetlerimiz mesai saatleri içerisinde sizlere açıktır. Diler Güney Kore ofisimizden diler Gaziantepteki fabrikamızdan yedek parça desteği alabilirsiniz.

Global Destek

Makine yedek parçalarınız ve hammaddeleriniz için tüm dünyayı ayağınıza getirmekteyiz. Kore, Japonya, Çin ve Finlandiyadan her ay sürekli olarak ithalatlarımız mevcuttur.

Karton Bardak Makinesi Kurulumlarımızdan Örnekler

Karton Bardak Makinesi Kurulum ve İhracat Haritamız

  × Destek